0 ( 212) 618 07 01 info@fenixyangin.com

FM 200 Söndürme Sistemleri Bakımı

FM 200 söndürme sistemleri bakımı, fm200 gazı renksiz kokusuz bir gazdır. 25 ve 42 bar basınç altında silindirlere doldurularak sıvı halde depolanabilir. Halon gazına alternatif en yaygın olarak kullanılan gazdır.Halon gazının söndürme özelliği kimyasal olmasına karşın, FM200 gazının söndürme özelliği fizikseldir. Bu sistemde söndürücü olarak kullanılacak FM200 gazı, gazın depolandığı silindirler, gazın yangın çıkan mahale boşalmasını sağlayan boru tesisatı ve nozullar bulunur. Silindirleri basınçlandırmak için kullanılan itici gaz azot (N2) gazıdır. FM200 sistemindeki silindirlerin ve nozulların imalatı tarafımızca yapılabildiği gibi yurtdışından da ithal edilebilmektedir. Müşterilerin tercihlerine göre yerli üretim ya da ithal ürün seçeneklerimiz mevcuttur. Her iki sistemde de kullanılan vanalar uluslararası onaylara sahiptir.Fm200 yangın söndürme sistemleri bakımı,malzeme ve sistem temini tasarım bilgisayarlı hidrolik hesaplamalar yeniden dolum ve bakım hizmetlerini tek elden sağlıyoruz.Mevcut Fm 200 gazlı yangın söndürme sisteminin periyodik olarak yıllık bakım ve kontrollerini yapmaktayız. Sistemdeki Fm 200 tüplerinin fiziki durumları, gaz basıncı ve sistem bağlantılarının kontrolü, gaz çıkışını sağlayan nozulların kontrolü yapılarak gaz akışını engeleyecek bir tıkanıklık olup olmadığı, Fm 200 tüpleri üzerinde bulunan vanaların kontrolleri yapılmaktadır.

FM200 yangın söndürme sistemleri bakımı

Bakımlarda Dedektörlerin,Panellerin Görevlerini Yapıp-Yapmadığı Tespit Edilmekte ve var İse Sistemdeki Arızalar Giderilerek Sistem Tekrar Devreye Alınmaktadır.
– Panel konfügirasyon kontrolü

– Panel akü ve voltaj kontrolü

– Paneli modülünün bağlantı kontorlleri

– Dedektörlerin kontrol ve temizliği

– Algılama hattı kontrolü

– Sistem ikaz kontrolü ve test edilmesi

– Sirenin bağlantı – ikaz kontrolleri

Genel Özellikleri

Fm200 (HFC-227 ea) gazlı söndürme sisteminin Özellikleri
Söndürme kabiliyeti çok yüksektir.
Ozona zarar vermemektedir.
Boşalım sonrası kalıntı bırakmaz
Elektriksel iletkenliği yoktur.
Yeniden dolum maliyeti Novec 1230’a göre daha uygundur.
Boşalma süresi maksimum 10 saniyedir.

Kullanım Alanları
Bilgi işlem odaları
Arşiv odaları
Müzeler
Sanat galerileri
İlaç ve sağlık tesisleri
Telekomünikasyon tesisleri
Santral odaları
Elektrik kontrol pano odaları
Laboratuvarlar

Fm 200 gazlı yangın söndürme sistemleri,HFC-227ea gazlı söndürme sistemleri Piyasada adı Fm200 HFC-227 ea olarak bilinen gazın kimyasal ismi heptafluoropropane’dır. Fm200 gazı renksiz ve kokusuz bir gazdır. Halon’a benzer olarak 25 ve 42 bar basınç altında silindirlere doldurularak sıvı halde depolanabilir. Halon gazına alternatif en yaygın olarak kullanılan gazdır. Halon gazının söndürme özelliği kimyasal olmasına karşın, FM200 gazının söndürme özelliği fizikseldir. Bu sistemde söndürücü olarak kullanılacak FM200 gazı, gazın depolandığı silindirler, gazın yangın çıkan mahale boşalmasını sağlayan boru tesisatı ve nozullar bulunur. Silindirleri basınçlandırmak için kullanılan itici gaz azot (N2) gazıdır. FM200 sistemindeki silindirlerin ve nozulların imalatı tarafımızca yapılabildiği gibi yurtdışından da ithal edilebilmektedir. Müşterilerin tercihlerine göre yerli üretim ya da ithal ürün seçeneklerimiz mevcuttur. Her iki sistemde de kullanılan vanalar uluslararası onaylara sahiptir.Fm200 yangın söndürme sistemleri bakımı,malzeme ve sistem temini tasarım bilgisayarlı hidrolik hesaplamalar yeniden dolum ve bakım hizmetlerini tek elden sağlıyoruz.Mevcut Fm 200 gazlı yangın söndürme sisteminin periyodik olarak yıllık bakım ve kontrollerini yapmaktayız. Sistemdeki Fm 200 tüplerinin fiziki durumları, gaz basıncı ve sistem bağlantılarının kontrolü, gaz çıkışını sağlayan nozulların kontrolü yapılarak gaz akışını engeleyecek bir tıkanıklık olup olmadığı, Fm 200 tüpleri üzerinde bulunan vanaların kontrolleri yapılmaktadır.

 

Open chat